Prihlásenie » Registrácia » Pýtajte sa: +420 770 110 650


RIZIKÁ OBEZITY U ŽIEN

Riziká pri tehotenstve

Ak máte nadváhu, znižuje sa šanca otehotnieť skoro na polovicu. Obezita je často sprevádzaná radom porúch reprodukcie: neplodnosť, poruchy menštruačného cyklu, samovoľné potraty. Obezita totiž ovplyvňuje funkciu hormónov, a najmä tých hormónov, ktoré slúžia k otehotneniu. U žien s nadváhou v krvi koluje viac voľného ženského hormónu. Objavuje sa u nich zvýšené ochlpenie a niekedy aj dlhá neprítomnosť menštruácie. Na tomto syndróme sa podieľajú aj "hormóny tuku" leptín a ghrelín.

Diabetes – cukrovka

Diabetes mellitus (DM) predstavuje skupinu chronických metabolických chorôb, ktorých základným rysom je hyperglykémia (nadmerné množstvo cukru v krvi). Diabetes alebo cukrovka vzniká v súvislosti s poruchou vyplavovania alebo účinku hormónu inzulín a je sprevádzaná komplexnou poruchou metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Na podklade tejto poruchy sa postupne rozvíjajú dlhodobé cievne komplikácie, ktoré sú pre cukrovku špecifické: mikrovaskulárna (postihujúca drobné cievy: retinopatia, nefropatia, neuropatia) alebo nešpecifická makrovaskulárna (postihujúca veľké cievy: urýchlená ateroskleróza).Ketónová diéta

Metabolický syndróm

Metabolický syndróm (MS) je odborný termín, ktorý zastrešuje niekoľko rizikových faktorov alebo chorôb, ktoré sa často vyskytujú spoločne a ktoré vedú k predčasným komplikáciám zdravotného stavu. Je známy tiež ako syndróm X, Reavenov syndróm, syndróm inzulínovej rezistencie (teda znížená citlivosť tkanív svalov, pečene, ale aj ďalších buniek na inzulín) či smrtiace kvarteto. Za patofyziologický podklad metabolického syndrómu je považovaná inzulínová rezistencia. Syndróm vo svojom dôsledku vedie k rozvoju cukrovky 2. typu a predčasným komplikáciám obehového systému, ako je ateroskleróza, infarkt myokardu, mozgová mŕtvica a pod. Nebezpečenstvo metabolického syndrómu tkvie predovšetkým v tom, že sa človek necíti chorý, žiadny faktor ho neobmedzuje v bežnom živote a tým pádom nemá potrebu ani vôľu dodržiavať režimové opatrenia a pravidelne užívať lieky.

Vysoký cholesterol

U obéznych spozorovala lekárska veda hyperliproteinémiu (zvýšené množstvo lipoproteínov v krvi, tj. väčšie množstvo prenášaného tuku v krvi) sprevádzajúce metabolický syndróm. Je charakterizovaná tromi skutočnosťami: zvýšenú triglyceridémiu (vysoká hladina plazmatických triglyceridov, je jedným z rizikových faktorov aterosklerózy), zníženým HDL cholesterolom a prítomnosťou tzv. malých hustých oxidovaných LDL častíc. Hoci celkový cholesterol nie je zvýšený, ide o kombináciu, ktorá podnecuje rozvoj negatívnych dôsledkov.

Pohybové ťažkosti

Obezita znemožňuje pohyb a dostáva obézneho človeka do pasce, z ktorej niet úniku. Pretože pohyb znamená chudnutie a nehybnosť znamená narastanie obezity.

Sociálne začlenenie

Obézni ľudia majú okrem zdravotných problémov i problémy sociálne a psychické. Vyskytujú sa u nich častejšie depresie a znížené sebavedomie. Obézni majú ťažkosti s cestovaním dopravnými prostriedkami i s  prevádzkovaním bežných aktivít, čo ich vytláča na okraj spoločnosti. Obézni ľudia majú tiež horšiu možnosť uplatnenia na trhu práce.


 


 

Dámy, ide to ľahko :)

Eva Velmi vytížená

32 let „Nejsnadnějšíhubnutí“
Teraz, po týždni užívania, som odhodlaná pokračovať ďalej. 22. dan za mnou – som nadšená. Okolie si všíma! 3. týždeň – nemôžem tomu stále uveriť – ide to ľahko. neviem viac, čo by som napísala okrem výborného odporúčania a fotiek ako dôkaz :)
Michaela Callcentrum
29 let „Fungujeskvěle“
Než som vyskúšala proteínovú diétu KetoFit, bol to boj. Časovo náročné nakupovanie a príprava. Môžem povedať, že KetoFit fakt funguje. Všetko to skúmanie v obchode, koľko tukov / kalórií aký produkt obsahuje, a následnú prípravu jedlá, aby bolo všetko presne odmerané, v KetoFit nemusím vôbec riešiť.
Zuzka Kadeřnice
24 let „KetoFitdoporučuji“
KetoFit doporučujem každému, kto to s chudnutím myslí vážne a chýba mu k motivácii ľahký štart.
Všetky príbehy
 
 
 
Koupit Ketofit


* Výsledky KetoFit redukčný starostlivosti nie sú zaručené pre každého a líšia sa podľa individuálnych dispozícií. Pred začatím redukčnej starostlivosti odporúčame odovzdať odkaz www.ketofit.cz Vášmu lekárovi a poradiť sa s ním ohľadom postupu a vhodnosti.

potravina pre zvláštnu výživu

ppl visa master maestro verification
Buďte s nami každý deň